Ak sa ráno prebúdzate bez energie alebo máte pocit, že vaše telo je stuhnuté a ubolené, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako ranný boj s prebúdzaním sa premeniť na príjemný rituál, ktorý vás už za pár minút naštartuje do nového dňa a dobre naladí. Že sa vám to zdá príliš jednoduché? Aspoň to počas niekoľkých rán po sebe vyskúšajte - nemáte čo stratiť! 

Máte pocit, že sa vám v poslednom čase ťažko zaspáva a potrebovali by ste večer zrelaxovať? Alebo ste po celom dni úplne dolámaní, ale na cvičenie vám neostáva čas ani energia? Nech je to to akokoľvek, pripravili sme pre vás veľmi jednoduchú a účinnú zostavu 3 cvikov, ktoré zvládnete aj v posteli tesne pred tým, ako sa uložíte na spánok.

Možno ste už počuli o polyfázickom spánku, ktorý by sme po slovensky mohli nazvať aj mnohofázový spánok. Jeho podstata spočíva v tom, že jeden dlhý úsek spánku počas noci rozdelíme do viacerých kratších, čím môžeme ušetriť aj niekoľko hodín času denne. Je to však také jednoduché? Ako správne praktizovať takýto spánok a ako zistiť, či je vhodný aj pre vás?

Aký je náš matrac, taký je aj náš deň. Takto zveličene by sme mohli poukázať na to, aké nesmierne dôležité je mať správne zvolený a neopotrebovaný matrac. Neviete, v akej kondícii ten váš? V tomto blogu si posvietime na to, podľa čoho to odhalíte a poradíme vám, na ktoré kritériá sa zamerať pri výbere nového matraca.

Ak sa chystáte kupovať novú posteľ, určite viete, že nejde o malú investíciu. Preto je dôležité dať si na výbere záležať a nájsť takú, s ktorou budete spokojní a ktorá vám bude dobre slúžiť počas mnohých rokov. Poradíme vám, ako sa zorientovať v nekonečnom množstve modelov, ktoré v súčasnosti trh ponúka, a ako vybrať vhodnú posteľ podľa vašich predstáv a potrieb. Tak poďme na to.

Po horúcom lete majú mnohí z nás problém zvyknúť si na zmenu počasia, ktorú so sebou prináša jeseň. Rána sú už veľmi chladné a častokrát je vonku sychravo, daždivo a veterno. Aby ste nechodili po celý deň ako zamrznutý cencúľ, či v horšom prípade nenachladli, máme pre vás niekoľko tipov, s ktorými zaručene rozprúdite krv v žilách!

Niekedy sa v noci dobre nevyspíme a počas dňa nám chýba energia, inokedy na nás v popoludňajších hodinách doľahne útlm. Je to úplne prirodzené - prvá polovica dňa je za nami, čaká nás ešte druhá a tu uprostred potrebujeme načerpať nové sily. Je však naozaj prospešné dopriať si krátke zdriemnutie? Ako sa to odrazí na našej výkonnosti a psychickej pohode?

Asi každý by sa ráno chcel cítiť čerstvý a plný energie. Ale realita je častokrát iná: mnohí z nás sa prebúdzajú unavení, dolámaní a bez nálady. Máte pocit, že vás zachráni iba ranná káva, bez ktorej ledva rozlepíte oči? Skúste zmeniť stratégiu a vyskúšajte 5 overených tipov, vďaka ktorým zlepšíte kvalitu svojho spánku. A väčšinu z nich môžete vyskúšať okamžite.